„Muzyka, to początek i koniec wszelkiej mowy”

W.R. Wagner

Chór szkolny, to miejsce gdzie powinni się znaleźć wszyscy uzdolnieni muzycznie uczniowie.
Tu poznają podstawy prawidłowej emisji głosu, oddychania i dykcji. Tu nauczą się opowiadać poprzez śpiew różne historie. Tu poznają wiele piosenek z różnych gatunków muzycznych. Tu poszerzą swoją wiedzę z teorii i historii muzyki.

Uczniowie podczas zajęć uczą się przełamywać barierę nieśmiałości, nabierają wiary w swoje zdolności, dowiadują się, jak polubić bycie na scenie i publiczne występy. Rozwijają słuch muzyczny
i umiejętność pracy z mikrofonem. Rozwijają także umiejętność współpracy w grupie i uczą się wzajemnego szacunku i zaufania. Po kilku tygodniach wspólnej pracy typowani są soliści, którzy mają możliwość samodzielnego wykonywania niektórych utworów, a nawet udziału w organizowanych przez różne instytucje konkursach i festiwalach, na których w minionych latach członkowie chóru zdobywali liczne nagrody i wyróżnienia.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu i trwają dwie godziny. Termin zajęć ustalany jest wspólnie z uczniami i dopasowany tak, aby każdy mógł brać w nich udział.

Zespołem od 2005 roku dowodzi pan Paweł Mikołajczyk – nauczyciel muzyki i z zamiłowania – łowca młodych talentów, który mimo, że czasem srogi – dla pracowitych przyjazny i pomocny.

Nie czekaj – dołącz do najzdolniejszych!