Nowa klasopracownia!!!

Na realizację projektu szkoła pozyskała dofinansowanie z WFOŚiGW.
Z przyjemnością prezentujemy Państwu nowoczesną klasopracownię
(laboratorium chemiczne), która powstała w Naszej Szkole.

Projekt "Utworzenie ekopracowni w Szkole Podstawowej nr 8 w Piotrkowie Trybunalskim", na który szkoła pozyskała dofinansowanie z WFOŚiGW w kwocie 49.610,00 zł, zakładał stworzenie laboratorium naukowego, w którym to uczniowie oprócz wiedzy teoretycznej nabywać będą umiejętności praktyczne w samodzielnym wykonywaniu doświadczeń chemicznych zgodnych z podstawą programową dla Szkół Podstawowych.

Z pozyskanego dofinansowania zostały zakupione wszystkie niezbędne elementy wyposażenia m.in. dygestorium mobilne, szkło laboratoryjne, odczynniki chemiczne  -
w tym pełen wachlarz wskaźników chemicznych, okulary ochronne i fartuchy laboratoryjne, zestawy doświadczalne, zostały również wymienione ławki oraz krzesła uczniowskie,
a także został zakupiony profesjonalny stół demonstracyjny.
W/w pozycje pozwolą prowadzić lekcje w pełni zgodne z nowoczesnym nauczaniem przedmiotów ścisłych. Głównym celem projektu jest jednak podniesienie świadomości ekologicznej wśród młodych naukowców, dlatego też zostało zakupione pełne wyposażenie pozwalające uczniom na badanie właściwości fizyko-chemicznych wód powierzchniowych.
Wartość ogólna zadania to 56.610,00 zł.

Członkowie Uczniowskiego Koła Naukowego Chemików „Purpurowe dymy” działającego
w Szkole Podstawowej nr 8 wraz z opiekunem pracowni Panem Jakubem Krężel
będą pobierać w specjalnie dobranych punktach wodę, a później w przygotowanym laboratorium badać wybrane wskaźniki fizykochemiczne wód powierzchniowych.

Wszystkim zaangażowanym w realizację projektu składamy serdeczne podziękowania.

Bliższe informacje na temat prowadzonych przez WFOŚiGW projektów można znaleźć pod adresem - https://www.wfosigw.lodz.pl/