Szko艂a Podstawowa nr 8 w Piotrkowie Trybunalskim

"Dzie艅 Czekolady"

Prosz臋 okre艣li膰 gdzie le偶y problem:
Prosz臋 wpisa膰 wynik dodawania:
Prosz臋 wpisa膰 wynik dodawania:
Ca艂a Polska czyta dzieciom
馃煫馃А Oto pyszna propozycja na dzisiejszy Dzie艅 czekolady – „Dzie艅 czekolady” Anny Onichimowskiej.

To ksi膮偶ka z艂o偶ona z samych wyj膮tkowych dni!
Jest Dzie艅 ta艅ca, Dzie艅 deszczu, Dzie艅 Moniki – dziewczynki o niebywa艂ej wyobra藕ni, która chcia艂aby by膰 stara i mie膰... ze dwadzie艣cia pi臋膰 lat.  Ale te偶 Dzie艅 ucieczki Moniki i Dawida. Dzie艅 艣lubu.‍锔‍ Dzie艅 wspomnie艅... I Dzie艅 cudów! A偶 po szcz臋艣liwy Dzie艅 czekolady – za wiele, wiele lat.
B臋d膮 te偶 dwie niezwyk艂e noce: Noc Dawida, który móg艂 wreszcie poczu膰 si臋 kotem, i który od pocz膮tku wierzy艂, 偶e kotka przyb艂膮kana po 艣mierci jego siostry Zuzi jest... jego siostr膮. I Noc Zuzi... znaj膮cej ju偶 tajemnice czasu.

馃АTo pe艂na ciep艂a i magii ksi膮偶ka o sile dzieci臋cej przyja藕ni i o wzajemnym wspieraniu si臋 – Dawida i Moniki, ale te偶 mamy i taty Dawida, którzy chc膮 w przysz艂o艣ci odbudowa膰 swój zwi膮zek. To tak偶e m膮dra opowie艣膰 o pami臋ci i czasie – tym, który ju偶 nie wróci i niczego, co si臋 sta艂o, nie da si臋 zmieni膰, i tym, który nadejdzie – warto si臋 wi臋c postara膰 si臋, by by艂 naprawd臋 dobry. 馃А馃煫馃АJak Dzie艅 czekolady, w którym 偶egnamy Monik臋 I Dawida – doros艂ych i szcz臋艣liwych.

A 偶e w tym roku Dzie艅 czekolady przypada w poniedzia艂ek, na zako艅czenie przypomnijmy frapuj膮ce s艂owa po偶eracza czasu:
„Stare kalendarze, minuty, godziny i lata, strach pomy艣le膰, co by si臋 dzia艂o, gdyby kto艣 ich nie likwidowa艂. Wyobra偶asz sobie wszystkie poniedzia艂ki od pocz膮tku 艣wiata ustawione obok siebie?”.
Na szcz臋艣cie ten poniedzia艂ek jest inny ni偶 wszystkie – czekoladowy!
Smacznego dnia!
powr贸t