"Dzień Czekolady"

Cała Polska czyta dzieciom
🟫🧡 Oto pyszna propozycja na dzisiejszy Dzień czekolady – „Dzień czekolady” Anny Onichimowskiej.

To książka złożona z samych wyjątkowych dni!
Jest Dzień tańca, Dzień deszczu, Dzień Moniki – dziewczynki o niebywałej wyobraźni, która chciałaby być stara i mieć... ze dwadzieścia pięć lat.  Ale też Dzień ucieczki Moniki i Dawida. Dzień ślubu.‍️‍ Dzień wspomnień... I Dzień cudów! Aż po szczęśliwy Dzień czekolady – za wiele, wiele lat.
Będą też dwie niezwykłe noce: Noc Dawida, który mógł wreszcie poczuć się kotem, i który od początku wierzył, że kotka przybłąkana po śmierci jego siostry Zuzi jest... jego siostrą. I Noc Zuzi... znającej już tajemnice czasu.

🧡To pełna ciepła i magii książka o sile dziecięcej przyjaźni i o wzajemnym wspieraniu się – Dawida i Moniki, ale też mamy i taty Dawida, którzy chcą w przyszłości odbudować swój związek. To także mądra opowieść o pamięci i czasie – tym, który już nie wróci i niczego, co się stało, nie da się zmienić, i tym, który nadejdzie – warto się więc postarać się, by był naprawdę dobry. 🧡🟫🧡Jak Dzień czekolady, w którym żegnamy Monikę I Dawida – dorosłych i szczęśliwych.

A że w tym roku Dzień czekolady przypada w poniedziałek, na zakończenie przypomnijmy frapujące słowa pożeracza czasu:
„Stare kalendarze, minuty, godziny i lata, strach pomyśleć, co by się działo, gdyby ktoś ich nie likwidował. Wyobrażasz sobie wszystkie poniedziałki od początku świata ustawione obok siebie?”.
Na szczęście ten poniedziałek jest inny niż wszystkie – czekoladowy!
Smacznego dnia!