3 czerwca 2024r.
Festyn z okazji Dnia Dziecka – EkoFarma!
Dziś, 3 czerwca, w naszej szkole odbył się wyjątkowy festyn z okazji Dnia Dziecka pod hasłem: „EkoFarma”.
Wydarzenie obfitowało w liczne atrakcje, które nie tylko bawiły, ale także edukowały naszych uczniów.
Podczas festynu uczniowie mieli możliwość odwiedzenia kącików naukowych, gdzie zdobywali nową wiedzę w ciekawy sposób.
Pani dr Monika Łabęcka-Krasoń przeprowadziła edukacyjną prelekcję na temat szkodliwości napojów energetycznych i używek, w tym alkoholu. Uczniowie dowiedzieli się, jakie konsekwencje niesie za sobą ich spożywanie i jak ważne jest prowadzenie zdrowego trybu życia.

W strefie kulinarnej przygotowywali zdrową żywność, a także uczyli się, jak dbać o swoje zdrowie poprzez odpowiednie odżywianie.
Wielką atrakcją była możliwość dojenia krowy, co wzbudziło wiele radości .
Na festynie nie zabrakło również zajęć praktycznych - uczniowie wspólnie siali łąkę kwietną, przyczyniając się do ochrony środowiska.
Dzień urozmaiciły rozgrywki sportowe, w których każdy mógł sprawdzić swoje siły i dobrze się bawić.
Podczas festynu odbył się również szkolny konkurs ortograficzny oraz został rozstrzygnięty konkurs literacki.
Przez cały dzień uczniowie mogli skosztować pysznych, zdrowych naleśników, zjeść potrawy z grilla, delektować się przepyszną pizzą, a także ukoić pragnienie orzeźwiającą lemoniadą.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie.
Wyrazy wdzięczności kierujemy do naszych sponsorów, bez których to wydarzenie nie byłoby możliwe:
Urząd Miasta Piotrków Trybunalski
2. Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 8
3. „Efigo” Marcin Tynda
4. „Sułek” Tomasz Sułkowski
5. Restauracja Sakkara
6. Pizzeria Czas Na Sjestę
7. Tina Pizzeria, Piotrkow Tryb, Poland
8. Pizzeria Najs SPOT
9. Restauracja McDonald's
10. „JUNIOR” Jacek Prokopczyk
11. Bożena Piotrowska
12. Damian Wawrzynowski
13. Pasieki Janowskich - pszczele cuda prosto z ula

Dziękujemy także rodzicom, których ręce dziś bardzo się przydały .

Dzisiaj każde dziecko wyszło ze szkoły z upominkiem… i tu… szczególne podziękowania składamy panu dyrektorowi Zbigniewowi Włodarczykowi oraz pani Agnieszce Matusiak za wspaniałe przygotowanie tego wyjątkowego dnia.
Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie spędzić ten czas i już teraz zapraszamy na kolejne szkolne wydarzenia!

Pełna fotorelacja na szej stronie FB: https://www.facebook.com/SP8Piotrkow