inicjatywa edukacyjna
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
W ramach Projektu Laboratoriów Przyszłości otrzymaliśmy od państwa wsparcie finansowe w wysokości 81.000 zł.
Zakupiliśmy już : Drukarki 3D i filamenty, kamerę cyfrową, gimbal ręczny, oświetlenie i rejestratory dźwięku do realizacji nagrań , statyw fotograficzny studyjny, greenscreen, roboty edukacyjne, oraz wyposażyliśmy nasze szkolne radio w sprzęt nagraniowy.
Powyższe sprzęty zasiliły już pracownie szkolne, a odpowiednio wyszkolona kadra wykorzystuje nowatorski sprzęt realizując podstawę programową.