15 września
Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. W naszej szkole dzieci świetnie się bawiły! Odkrywały swoje talenty i mocne strony. Powstały wyjątkowe
i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Obchody Międzynarodowego Dnia Kropki to wspaniały czas do porozmawiania
z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.
Nasi uczniowie projektowali swoje kropki, następnie dzięki aplikacji mogli zobaczyć je w wersji 3D.
A skąd wywodzi się Dzień Kropki?
Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów.
Zapraszamy do galerii, tam znajdziecie mnóstwo uśmiechniętych buziek.

pełna fotorelacja na naszym FB.