Nasz Piotrków

289428932031028057150993128684-1520964546
10 marca 2018 r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Piotrkowie Trybunalskim „Nasz Piotrków”.
W konkursie wzięło udział 11 trzecioklasistów z 6 piotrkowskich szkół.

Uczeń naszej szkoły Olgierd Kaczyński zajął drugie miejsce!!!

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za przygotowanie się do tak trudnego konkrsu!!!

Cel konkursu :
-Odkrywanie bogactwa dziedzictwa kulturowego poprzez poznawanie przeszłości miasta Piotrków Trybunalski.
-Poznanie zabytkowych budowli Piotrkowa Trybunalskiego.
-Przybliżanie wiedzy o Piotrkowie Trybunalskim.
-Kształtowanie postawy tolerancji i akceptacji wobec innych narodów, ich kultury i języka.
-Wzmacnianie poczucia tożsamości lokalnej.
W ramach zadań konkursowych uczestnicy na przygotowanych przez organizatora kartkach musieli:
- oznaczyć położenie zabytkowych budowli,
- odpowiedzieć na pytania dotyczące historii Piotrkowa Trybunalskiego,
- odpowiedzieć na pytania do wybranych legend o Piotrkowie Trybunalskim i okolicach,
- rozwiązać test jednokrotnego wyboru,
- wykonać ilustrację na podany temat.
Oceny prac konkursowych dokonała Komisja Konkursowa, biorąc pod uwagę poprawność wykonania zadania pod względem merytorycznym.
Komisji przewodniczył Pan Błażej Cecota, kierownik Centrum Informacji Turystycznej.  W Jury zasiadł również Pan Karol Baryła- nauczyciel historii oraz Pani Monika Nowak- współorganizatorka konkursu.