Sztuka na granicy

Sztuka na Granicy logo
Od września do grudnia 2017 uczniowie naszej szkoły brali udział w projekcie realizowanym przez ODA "Sztuka na granicy".
Realizacja projektu opierała się na 3 bezpłatnych wyjazdach do instytucji prezentujących sztukę współczesną tj. Muzeum Narodowe w Warszawie, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku i Muzeum Sztuki w Łodzi. Po wyjeździe odbywały się 1-dniowe warsztaty organizowane w siedzibie ODA, których temat związany był z odwiedzanym miejscem i wybranymi zagadnieniami dotyczącymi sztuki współczesnej.
W projekcie brali udział uczniowie klas I-VI wybrani przez szkolnego koordynatora p. Agnieszkę Matusiak - uczniowie aktywni twórczo.

Projekt był finansowany z budżetu Ośrodka Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim i ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu „Kultura Dostępna 2017”.

Poniżej któtka fotorelacja z działań podjętych w ramach projektu.